ukswedennorwayfinlanddenmarkgermanyaustriabelgiumfrancespainitalypolandczechslovakiaserbiacroatiasloveniagreecerussiahungarynetherlands

تاریخ و ساعت

دوشنبه, 29 مرداد 1397

پیوندهای سایت

ساعت

تهران

اوقات شرعی

موسسان آسایشگاه

 

بنیانگذاران آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت(خیریه)

شیفتگان عرصه خدمت

 

راه عشق است که جان می طلبد                شور و شوق و هیجان می طلبد

مرکب و توشه نخواهد ره عشق                عشق راهی است که جان می طلبد

 

زنده یاد آیت الله ضیابری: از روحانیان  معتقد و دلسوزی بود که همواره حامی افراد ضعیف بود وی نیز در کنار سایر نیکوکاران وقت نقش خیلی مهمی در راه اندازی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بر عهده داشت.

زنده یاد دکترمحمدرضاحکیم زاده: نامبرده مدیر کل بهداری وقت استان بوده که در سال 1345 با همکاری دیگر نیکوکاران علی الخصوص آرسن میناسیان  و آیت ا... ضیابری اقدام به تاسیس آسایشگاه معلولین و سالمندان بعنوان اولین مرکز نگهداری خیریه در سطح کشور نمودند. وی در سال 1352 آسایشگاه کهریزک تهران را نیز راه اندازی نمود و بالاخره در سال 1358بدلیل عارضه قلبی درگذشت.

زنده یاد آرسن میناسیان: موسس داروخانه کارون از بنیاگذاران اصلی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بود توانست  با یاری سایر نیکوکاران اولین خانه سالمندان در ایران را تاسیس کند. وی در سال 1285 در خانواده ای مسیحی در رشت متولد و عاقبت  این نیکوکار در سال 1356 در داخل آسایشگاه معلولین  که خودش بانی آن بود در آغوش سالمندان بدرود حیات گفت .

زنده یاد حسین استقامت :  متولد سال 1278 از بازرگانان خوشنام رشت بود که با اهدای زمین به متراژ 17000 متر در سلیمانداراب رشت به  تاسیس خانه سالمندان کمک فراوانی نمود  و از بانیان این امر خیر  شد. و در سال 1347 با عزت و افتخار دیده از جهان فرو بست و نام نیک خود را در کتاب نیکوکاران این مرز و بوم برای همیشه به ثبت رسانید.

زنده یاد محمد جعفر چینی چیان : از بازرگانان بنام آن زمان بود که در کنار پدر در امر دادو ستد چینی و بلور آلات بخصوص با روسها فعالیت داشتند. این بزرگمرد نیز همگام با دیگر پیشگامان عرصه نیکوکاری سهم بزرگی در راه اندازی  آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بر عهده داشت.

 

 

آخرین بروز رسانی سایت رسمی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در دوشنبه بیست و نهم مرداد 1397 صورت گرفته است. (کاری از گروه تجارت الکترونیک پارس داتام)