ukswedennorwayfinlanddenmarkgermanyaustriabelgiumfrancespainitalypolandczechslovakiaserbiacroatiasloveniagreecerussiahungarynetherlands

تاریخ و ساعت

دوشنبه, 29 مرداد 1397

پیوندهای سایت

ساعت

تهران

اوقات شرعی

در سوگ مردی بزرگ (حاج محمد شایگان ثابت)

در سوگ مردی بزرگ (حاج محمد شایگان ثابت)

بمناسبت سومین روز در گذشت حاج محمد شایگان ثابت، نیکورکار بزرگ رشتی مجلس بزرگداشتی از سوی نماینده ولی فقیه در گیلان ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه شبانه روزی شایگان و پرورشگاه مژدهی رشت در محل پرورشگاه برگزار شد .

در این مراسم که اعضای هیئت مدیره و جمعی از خیرین و نیکوکاران گیلانی از جمله برادر متوفی حضور داشتند پس از قرائت دلنوشته های دو تن از دختران خانه شایگان ایوب قدیمی ، مدیر عامل خانه شبانه روزی دخترانه شایگان ثابت پس از سخنان کوتاه در وصف این مرد خیر و نیکوکار طی مصاحبه ای اعلام کرد :

بذل و بخشش مال به زبان آسان است ولی در عمل کار بسیار دشواری است و از عهده هر کسی برنمی آید و این صاحبان روح بلند هستند که از عهده این مهم بر می آیند.

وی افزود : روانشاد حاج محمد شایگان ثابت ، یک تاجر بود و با پول و سرمایه و داد و ستد و حساب و کتاب سر و کار داشت و اهل اقتصاد بود .

قدیمی ادامه داد : وی علیرغم موقعیت اقتصادی به جای تکاثر ثروت ، مال و دارائی خود را صرف راه خیر نمود و با دیدن پرورشگاه مژدهی خانه مسکونی خود را وقف نگهداری دختران بی سرپرست و بد سرپرست نمود .

وی ادامه داد : روانشاد شایگان تا آنجا در امر خیر پیش رفت که مدیریت خانه شبانه روزی دخترانه شایگان را شخصا بعهده گرفت .

مدیر عامل آسایشگان سالمندان رشت گفت : مرحوم شایگان علاوه بر انجام این مهم مقدار ۱۰ هزار متر مربع از زمین خود را جهت احداث بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی گیلان واگذار نمود و ۳۰ هکتار از زمین مشجر خود را نیز وقف حوزه علمیه بزرگ امیرالمومنین (ع) رشت – گیلان نمود .

وی افزود : این نیکوکار در پنجم اسفندماه سالجاری بعد از گذراندن یکدوره بیماری در اثر کهولت سن در بخش مراقبت های ساختمان ضایعه نخاعی آسایشگاه معلولین و سالمندان بدرود حیات گفت .

قدیمی گفت : حسب دستور حضرت آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت موظف شدیم وظیفه اسلامی و انسانی خودمان را در مورد این مرد بزرگ به احسن وجه به اجرا بگذاریم و برای گرامیداشت یاد و خاطره روانشاد شایگان مجلس باشکوهی در محل نگهداری ایتام و با حضور فرزندان معنوی وی برپا نماییم و با قرائت فاتحه از درگاه احدیت مغفرت و علو درجات وی را آرزو نماییم .

 

آخرین بروز رسانی سایت رسمی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در دوشنبه بیست و نهم مرداد 1397 صورت گرفته است. (کاری از گروه تجارت الکترونیک پارس داتام)